Вживання цукру безпосередньо не викликає діабет. Однак надмірне вживання цукру та солодощів може призвести до надмірної ваги та ожиріння, які є факторами ризику розвитку діабету ІІ типу. Рівень цукру в крові відіграє ключову роль при цукровому діабеті. Однак не сам цукор. При діабеті І типу цукор взагалі не є причиною виникнення хвороби.
Вживання цукру викликає діабет
Людям, що страждають на діабет, безумовно, потрібно слідкувати за власною дієтою, контролювати споживання вуглеводів. Однак вона може включати і ласощі. Особам, які страждають на діабет, потрібно ретельно планувати, що і коли вони будуть їсти, щоб забезпечити рівномірний рівень цукру в крові.
Люди, які страждають на діабет, не можуть їсти цукор
Харчування діабетиків повинно бути збалансованим – білки, жири, вуглеводи та клітковина. Важливо рахувати хлібні одиниці та калорії, звертати увагу глікемічний індекс продуктів, щоб тримати рівень цукру у крові у нормі. Зазвичай, продукти у категорії «для діабетиків» дорожчі, і переважна їх більшість таки підвищують рівень глюкози.
Люди, які страждають на цукровий діабет, повинні їсти спеціальну їжу "для діабетиків".
У людей, які ретельно контролюють свій стан, таке трапляється вкрай рідко. Згідно дослідження, 11,7% дорослих з діабетом мають певний рівень погіршення зору. Ампутація нижніх кінцівок спостерігається приблизно у 0,56% людей із діабетом у США. Існує кілька факторів ризику, які збільшують ймовірність виникнення ускладнень, пов'язаних з діабетом. Це - ожиріння та надмірна вага, куріння, фізична бездіяльність, високий артеріальний тиск і високий рівень холестерину.
Діабет завжди призводить до сліпоти та ампутації кінцівок
На сьогоднішній день жінка з діабетом може народити абсолютно здорову дитину, годувати її грудним молоком при умові правильного ведення діабету і вагітності. А для цього необхідні міцні знання про своє захворювання, досягнення ідеальної компенсації за 3-4 місяці до зачаття, відмова від куріння, застосування людських генно-інженерних інсулінів, постійний самоконтроль, нагляд ендокринолога і акушера-гінеколога. Ведення вагітних з І або ІІ типами діабету майже не відрізняється.
Якщо у вас діабет, вам не можна вагітніти та народжувати дітей
На сьогодні існує безліч лікарських препаратів інсуліну, які мають безпечний профіль застосування та дають можливість введення препарату у гнучкому режимі, який відповідає способу життя для конкретного пацієнта, не впливаючи на його якість життя.
Інсулінотерапія впливає на якість життя
На цукровий діабет І чи ІІ типу людина може захворіти у будь якому віці. Діабет І типу може розвитись у пацієнтів з раннього дитинства, або дати про себе знати у більш старшому віці. Діабет ІІ типу розвивається у більш дорослого населення, але у клінічній практиці спостерігається динаміка діагностування ІІ типу і серед неповнолітніх.
Цукровий діабет – це хвороба дорослих.
Тривалість життя при цукровому діабеті залежить від способу життя пацієнта та прогресування захворювання. За умови дотримання рекомендацій лікарів, рівень цукру стабілізується. Тоді ускладнень не виникає і середня тривалість життя при цукровому діабеті така ж, як і у здорових людей. Тим паче часто діагноз змушує хворих переосмислити ставлення до здоров'я, і якість їх життя тільки зростає.
Тривалість життя у людей з цукровим діабетом менша ніж у здорових.
Фізичні вправи є важливим компонентом у контролі діабету. Вони допомагають зменшити вагу та знизити артеріальний тиск. Також можуть допомогти організму краще засвоювати інсулін. Однак до фізичних вправ варто приступати після консультації з лікарем, оскільки вони по різному можуть впливати на рівень цукру в крові для І і ІІ типів діабету -- іноді підвищуючи його, а іноді - знижуючи.
люди з діабетом не можуть бути активними, займатись спортом чи подорожувати.
Діабет не є інфекційним захворюванням. Збудники хвороби не викликають діабет, тому людина не може передати його комусь іншому з кров'ю чи слиною.
Ви можете «підхопити» діабет
Більшість людей, які страждають на цукровий діабет, безпечно експлуатують транспортні засоби, не створюючи жодного значного ризику нанесення шкоди собі чи іншим. Однак якщо виникають занепокоєння чи є ускладнення, пов'язані з діабетом, потрібно впершу чергу проконсультуватись із лікарем.
люди, які страждають на діабет, не повинні сідати за кермо
Люди з цукровим діабетом ІІ типу можуть досягти «ремісії», підтримуючи нормальний рівень цукру в крові протягом щонайменше трьох місяців без прийому ліків від діабету. Ремісію слід визначати як повернення рівня цукру до рівня менше 6,1 ммоль/л, яке виникає спонтанно або після втручання та зберігається щонайменше три місяці за відсутності звичайної терапії, що знижує рівень глюкози.
Цукровий діабет ІІ типу не виліковний.
За оцінками, в Україні 9 млн людей страждають на предіабет. Якщо не корегувати цей стан, він може прогресувати у діабет ІІ типу. Але це не вирок. Зміни способу життя можуть усунути цей стан. До них входять регулярні фізичні навантаження та більш здорове харчування.
Предіабет завжди призводить до діабету